Forumul Universitatii Spiru Haret
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forumul Universitatii Spiru Haret

Forumul studentilor Universitatii Spiru Haret. Forumul unde se rezolva grile, cursuri, manuale, informatii utile, teste, prietenii intre studenti .
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi
 

 Bancuri ,glume ....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
ValMar
***MODERATOR***
***MODERATOR***
ValMar

Mesaje : 1960
Data de inscriere : 07/02/2010

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMier 10 Feb 2010 - 9:08

SCUFIŢA ROŞIE

Analiză şi Critică literară

De ce Scufiţa Roşie ?
Din start, ne dăm seama că este vorba despre o minoră de care copiii, în răutatea lor, şi-au bătut joc cu această poreclă, probabil din cauza unei căciuliţe roşii croşetate de mămica ei, pe care fetiţa o poartă des din cauza unei sensibilităţi fizice la frig în regiunea craniului.
Aşadar avem de-a face cu o bolnavă marginalizată şi descurajată de societatea din jurul ei.
Scufiţa merge zi de zi cu coşuleţul cu mâncare la bunicuţa care locuieşte în pădure. Nicio bunică normală nu locuieşte în pădure. Singura explicaţie este că această bunică a primit în urma retrocedărilor câteva hectare de teren împădurit. Este ştiut că ţăranii nu se gândesc mult până să taie pădurea, mai ales înainte de venirea iernii.
Aşadar, această bunică este o scorpie zgârcită care şi-a făcut casa în pădure (oare nu tot din lemn tăiat fără aprobare de la Ocolul Silvic?) şi stă acolo ca să-şi păzească avutul.
Teoria că este vorba de o babă ticaloasă se verifică prin faptul că în loc să plătească un serviciu de livrare la domiciliu a hranei, a silit-o pe nepoata ei (o fiinţă neajutorată şi bolnavă) să facă zilnic naveta din oraş în pădure, fără să-i pese de pericolele la care o expune pe biata fată.
Scufiţa Roşie se întâlneşte cu lupul care o descoase în privinţa drumului ei. Deja intrăm într-o zonă a fanteziei bolnave. Unu la mână că în România lupi nu prea mai sunt, doi la mână că se feresc de om ca de dracu, iar trei la mână, nu vorbesc şi chiar de ar face-o, ar intreba de cel mai apropiat braconier sau unde e cea mai apropiată stână.
Singura explicaţie este că Scufiţa Roşie s-a uitat atât de mult la Animal Planet încât cunoaşte obiceiurile lupilor şi le poate înţelege scheunăturile.
Lupul o ia înaintea Scufiţei, care se opreşte la cules de flori, îşi preface vocea, intra la bunică şi o înghite. Nu mai stăm să analizăm faptul că în pădure nu prea sunt flori. Dar trebuie spus că e dăunator să înveţi copiii că e corect ca atunci când ai o treabă de făcut, să te opreşti la cules flori fără să ştii dacă nu-s cumva specii protejate şi în consecinţă, pe cale de dispariţie.
Lupul în schimb pare un personaj menit să fie bătaia de joc a creatorilor de basme. Lupul este un individ mânat de dorinţa perpetuă de a năvăli în casele oamenilor. Foloseşte toate tertipurile: imită voci şi dacă nu-i iese, vadit frustrat, face casa praf.
Concluzie: Lupul este comis-voiajorul actual.
Bunica muşcă momeala şi-i dă drumul. Iată cum este prezentată imaginea unei persoane în vârstă: o senilă care nu ştie să facă deosebirea între un urlet de lup şi glasul propriei nepoate. Cu această imagine vor rămâne copiii noştri.
Lupul se îmbracă cu hainele bunicii, se aşează în pat unde îl găseşte Scufiţa Roşie. O ademeneşte prin vorbe şirete să se apropie şi o înghite şi pe ea. Lupul fiind îmbrăcat în hainele bunicii, induce în mintea copilului sensul noţiunii de travestit, putându-i afecta grav viitoarea orientare sexuală.
Ce fel de minte bolnavă poate spune la copii aşa porcării?
Iar dialogul, purtat cu Scufiţa, e plin de aluzii sexuale: toate la lup sunt mari, urechile, labele, dinţii şi mai ce?!...
Iar el răspunde invariabil cu minciuni menite să o aduca pe Scufiţa în pat lângă el. De aici deducem: corupere de minori şi perversiuni sexuale!
Apare vânătorul care împuşcă lupul şi le eliberează pe Scufiţa Roşie şi bunica. Ce caută vânătorul în casa bunicii? Înseamnă că nu e prima dată. Un vânător tânăar şi o femeie bătrână, singuri în mijlocul pădurii. Şi ne mai mirăm că "Ştirile de la ora 5" abundă în relatări despre violuri săvârşite asupra unor bătrâne?
Dintr-un studiu publicat de Ministerul de Interne aflam că toţi aceşti infractori au citit în copilărie Scufiţa Roşie şi iată consecinţele: ani grei de puşcărie! Apoi ce căuta la vânătoare de lupi pe proprietate privată?
Din două una: sau e un braconier nenorocit sau e un ştab mare de la Bucureşti care plăteşte sume imense doar pentru satisfacerea nevoilor sale sadice. În oricare dintre variante, ar trebui să fie înfierat de creatorul basmului şi nicidecum glorificat pentru fapta sa.
Finalul poveştii este sinistru: lupul zbătându-se în ghearele morţii "eliberează" cele două femei. Adică, avem oroarea să asistăm la apariţia a două făpturi parţial digerate care se pare că nu au murit, ci cu nonşalanâă îşi reiau firul vieţii. Mai rău ca în filmele horror! Şi ne mai întrebăm de ce există copii dereglaţi din toate punctele de vedere.
Asemenea închipuiri ale unei minţi bolnave se "servesc" copiilor între 2 şi 7 ani! Nici nu mai vorbesc despre marea oroare a literaturii mondiale: "Albă ca Zăpada" - auzi albă, imaculată şi ea trăieşte sub acelaşi acoperiş nu cu unul, ci cu 7 bărbaţi!
Ruşine! Ruşine! Ruşine!
Sus In jos
http://spiruharet-mv-forum.myfreeforum.ro/
ValMar
***MODERATOR***
***MODERATOR***
ValMar

Mesaje : 1960
Data de inscriere : 07/02/2010

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMier 10 Feb 2010 - 10:13

Nick era un cavaler al regelui Arthur si avea o obsesie deosebita pentru frumosii sani ai reginei, stiind bine ca daca i-ar fi atins ar fi fost condamnat la moarte. Intr-o zi Nick isi face cunoscuta dorinta lui secreta la magul Merlin care gaseste o solutie pentru a satisface dorinta acestuia dar asta il va costa 1000 monede de aur. Nick accepta fara sa ezite

In dimineata urmatore, magul Merlin prepara o pulbere urticanta si o pune in sutienul reginei in timp ce ea isi facea dusul. Imediat ce regina se imbraca incepe sa simta o mancarime din ce in ce mai mare. Regele Arthur il convoaca pe mag pentru a-i cere un remediu si acesta ii spune ca doar o saliva speciala aplicata pentru patru ore ar putea trata aceasta teribila urticarie si ca din testele facute de el a observat ca doar saliva lui Nick are aceste caracteristici.

Regele il cheama imediat pe Nick, care deja si-a luat antidotul pentru pulberea urticanta. Nick saruta si linge pentru cateva ore sanii pe care i-a visat dintotdeauna si pe deasupra vine sarbatorit de curte ca un erou.

Inainte de a se intoarce in camera lui Nick este oprit de mag care ii reaminteste datoria de 1000 de monede de aur. Nick, deja satisfacut, refuza sa plateasca, deoarece magul nu ar fi putut confesa deoarece era complice la ceea ce s-a intamplat.

In dimineata urmatore magul Merlin pune aceeasi pulbere urticanta in chilotii regelui...

:Dn_01:
Sus In jos
http://spiruharet-mv-forum.myfreeforum.ro/
ValMar
***MODERATOR***
***MODERATOR***
ValMar

Mesaje : 1960
Data de inscriere : 07/02/2010

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyVin 12 Feb 2010 - 9:36

O tinara vine la doctor cu un bebelus in brate.

"Domnu' doctor, cred ca e bolnav. Desi mananca bine, a pierdut 300g in ultima saptamana."

"Nici o grija, rezolvam", zice doctorul. "Suge la piept sau ii dati lapte praf?"

"De la piept, domnule doctor"

" Aha, atunci va rog sa va dezbracati ca sa va examinez."

Tipa isi da bluza jos, arunca si sutienul. Doctorul ii palpeaza sanii, o mulge, examineaza indeaproape sfarcurile si, in cele din urma, nedumerit, pune gura si suge de la ambii sani.

Apoi, radios, pune diagnosticul:

" Bineinteles ca slabeste copilul, dumneavoastra nu aveti lapte, doamna!"

"Normal", zice tipa. "Eu sunt matusa lui, dar oricum, imi pare bine ca am venit cu el azi!"
Sus In jos
http://spiruharet-mv-forum.myfreeforum.ro/
GIGI
*** Top Poster ***
*** Top Poster ***
avatar

Mesaje : 8115
Data de inscriere : 05/12/2009

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptySam 13 Feb 2010 - 11:07

CERERE


Subsemnatul Penis , va rog sa-mi aprobati o marire de salariu din urmatoarele considerente:
ü Fac munca fizica;
ü Fac munca nenormata;
ü Muncesc la adancimi mari;
ü Ma arunc cu capul inainte in tot ce fac;
ü Nu pot sa-mi iau liber duminica sau in sarbatori legale;
ü Lucrez intr-un mediu umed si coroziv;
ü Lucrez intr-un mediu intunecat si avertizat ventilat;
ü Lucrez in temperaturi ridicate;

ü Prin munca mea sunt expus la boli contagioase.

Cu respect,
Penisul

Rezolutia Directoarei

In urma analizarii cererii Dvs. si tinand seama de argumentele expuse, administratia a respins cererea Dvs.. din urmatoarele motive:

Ø Nu lucrati 8 ore/zi incontinuu;

Ø Suntei incapabil sa lucrati doua schimburi la rand;

Ø Adormiti repede dupa intervale scurte de munca;

Ø Nu urmati intotdeauna ordinele directiunii;

Ø Nu stati intotdeauna la locul de munca si ati fost vazut deseori vizitand alte locatii;

Ø Nu luati initiative;

Ø Trebuie sa fiti presat, stimulat si impins de la spate pentru a incepe munca;

Ø Lasati multa mizerie in urma Dvs. La locul de munca, la sfarsitul turei;

Ø Nu va supuneti intotdeauna regulilor de protectie a muncii, ca de exemplu purtarea hainelor de protective corespunzatoare;

Ø Va pensionati cu mult inaintea varstei de 65 de ani, varsta legala de pensionare;

Ø Uneori parasiti locul de munca inainte sa va indepliniti sarcinile de lucru;
Si ca si cum asta nu ar fi indeajuns,

Ø Sunteti vazut mereu intrand si iesind de la locul de munca carand doua colete suspicioase.


Cu sinceritate,
Directiunea


:fa_01: :Bls_01: :Bls_01: :plc_01:
Sus In jos
osicean
***VIP***
***VIP***
osicean

Mesaje : 4601
Data de inscriere : 29/12/2009

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptySam 13 Feb 2010 - 12:41

Un tip la un bar ,singur la masa cu cateva pahare goale in fata

-- Ospatar.........mai baga un rand

--Domnule deja este cam mult
--Hai ,omule mai da unul ca beau dupa primul sex oral din viata mea
--Pai de ce nu spui domnule asa......zice ospatarul
--Uite!... ia paharul asta din partea mea
--Multumesc! Dar daca nici cu paharul acesta nu mi se duce gustul nu mi se mai duce niciodata......
Sus In jos
ValMar
***MODERATOR***
***MODERATOR***
ValMar

Mesaje : 1960
Data de inscriere : 07/02/2010

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMier 17 Feb 2010 - 14:57

O tinerica muncea intr- un bordel fara ca cineva din familia ei sa stie de acest lucru. Totul in regula, nimeni nu aflase nimic timp de un an despre activitatea fetei, pana intr- o zi in care politia facuse o razie. Toate prostituatele din bordel au fost scoase in strada si puse in rand pentru a fi verificate. Bunica tinerei trecea chiar atunci prin zona si imediat ce si- a vazut nepotica se duse tinta spre ea: - Ce faci nepotica draga? De ce stai la coada? - Pai, bunicuto, stii, am auzit ca se dau portocale proaspete! - Serios draga? Pai hai ca sta si bunicuta cu tine, ca as manca si eu! Ajung politistii si la babuta. Se mira unu: - Doamna, am trait s- o vad si pe asta? La varsta dv. mai puteti? Babuta raspunse mandra: - Imi dau jos proteza si le sug…

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://spiruharet-mv-forum.myfreeforum.ro/
uni
***MODERATOR***
***MODERATOR***
uni

Mesaje : 5826
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 52
Localizare : Buzau

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyVin 19 Feb 2010 - 8:08

Doi soti se cearta deoarece el o inseala pe ea. Sotia ii spune suparta ca pleaca si isi va insela sotul cu primul barbat intilnit. Pe drum gasete un betiv pe care il duce acasa. Ajunsi acasa el il intreaba pe betiv: Ce aivrea sa faci?
El: Sa beau!
Ea: Du-te la frigider!
Cind se intoarce de la frigider ea in capot il intreaba:
Ce ai vrea sa faci?
El: Sa beau!
Ea: Du-te la frigider!
La intoarcere ea e in bikini si il intreba:
Ce ai vrea sa faci??
El: Sa beau!
Ea(enervata): Du-te la frigider!
El, la intoarcere o gaseste goala.
Ea: Ce ai vrea sa faci dragul meu?
El: Treci... capra!
Ea, fericita ca in sfirsit isi va insela sotul, se aseaza capra.
El, urcindu-se cu greu pe ea, ii spune:
Du-ma la frigider!
Sus In jos
uni
***MODERATOR***
***MODERATOR***
uni

Mesaje : 5826
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 52
Localizare : Buzau

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyLun 22 Feb 2010 - 12:28

O femeie instala un calculator intr-o retea pentru un coleg de lucru. Cind a venit rindul setarii parolelor ea l-a intrebat ce cuvint vrea sa folosesca pentru logare. Vrand sa o intimideze, tipul i-a spus `p***s`. Fara sa clipeasca, aceasta i-a introdus parola dorita, a reintrodus-o pentru confirmare dupa care era sa se prabuseasca de ris in fata monitorului. Curios, tipul i se uita peste umar si vede raspunsul calculatorului:
PASSWORD REJECTED....NOT LONG ENOUGH.
Sus In jos
alba ca zapada
***ADMIN***
***ADMIN***
alba ca zapada

Mesaje : 4502
Data de inscriere : 03/12/2009

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptySam 27 Feb 2010 - 13:09

Un om in varsta; doreste sa emigreze. La completarea formalitãtilor, este intrebat de catre functionarul roman:
- Care este motivul tataieee?
- Datorita homosexualitatii ...
- Cum asa?
- Pai, in timpul lu Dej se pedepsea chiar cu moartea, dupa aceea pe vremea lu Ceausecu cu inchisoarea, iar acum este permisa prin lege. As dori sa emigrez pana nu iese Geoana presedinte si devine obligatorie.
Sus In jos
alba ca zapada
***ADMIN***
***ADMIN***
alba ca zapada

Mesaje : 4502
Data de inscriere : 03/12/2009

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptySam 27 Feb 2010 - 15:12

Scrisoarea unei mame blonde catre fiul ei:
"Draga fiule,
Iti scriu aceste randuri ca sa stii ca iti scriu. Daca primesti aceasta scrisoare inseamna ca a ajuns cu bine. Daca nu o primesti, atunci sa ma anunti pentru a ti-o mai trimite o data. Iti scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti prea repede. Acum cateva zile tatal tau a citit ca marea majoritate a accidentelor se petrec la o distanta de un kilometru de casa. De aceea ne-am hotarat sa ne mutam mai departe. Noua casa este minunata; are si masina de spalat, dar nu stiu sigur daca merge. Ieri, am bagat lenjeria in ea, am tras de maneta, si de atunci n-am mai vazut-o. Vremea pe aici nu e foarte rea. Saptamana trecuta n-a plouat decat de doua ori. Prima data, ploaia a tinut 3 zile, a doua oara 4 zile. Apropo de vesta pe care o vroiai, unchiul Petre mi-a spus ca daca o trimitem cu nasturi, cum sunt ei grei, o sa coste mai mult; atunci am taiat nasturii si i-am pus in buzunar.
In sfarsit, l-am ingropat pe bunicu'; l-am gasit cand ne-am mutat. Era in dulap din ziua in care a castigat la "De-a v-ati ascunselea". Sa-ti mai zic ca alaltaieri, a explodat bucataria si tatal tau si cu mine am "zburat" din casa. Ce emotie! A fost pentru prima data dupa multi ani cand tatal tau si cu mine iesim impreuna undeva. A venit doctorul sa vada daca suntem in regula, si mi-a pus un tub de sticla in gura. Mi-a zis sa nu vorbesc 10 minute. Tatal tau s-a oferit sa cumpere tubul acela. Si daca tot vorbim de taica-tu, te anunt ca si-a gasit de lucru, e foarte mandru de asta. Lucreaza peste aproape 500 de oameni. L-au angajat sa tunda iarba in citimir.
Sora ta Julia, cea care s-a casatorit cu sotul ei, a nascut in sfarsit, da' nu stim inca sexul copilului. N-as putea inca sa-ti spun daca esti unchi sau matusa. Taica-tu a intrebat-o pe sora-ta Lucia daca mai este insarcinata. Lucia i-a zis ca da, in 5 luni de-acum; atunci taica-tu a intrebat-o daca era sigura ca era al ei. Ea i-a spus sigur ca da. Ce fata sigura, cata mandrie! Asa fata, asa tata! Varul tau Paul s-a casatorit si se roaga in fiecare zi in fata sotiei lui. E fecioara! Dimpotriva, nu l-am mai vazut pe unchiul Vasile, ala care a murit anul trecut... Cel mai rau e frate-tu ala mic, Ionut. A incuiat masina si a lasat cheile inauntru. A trebuit sa se duca pana acasa sa aduca dublura ca sa ne scoata pe toti de acolo.
Bine, fiule. Nu pot sa-ti trec adresa pe plic pentru ca n-o stiu. De fapt, ultima familie care a locuit aici, a plecat cu numerele pentru a le pune la noua adresa. Daca o vezi pe Margareta, transmite-i salutarile noastre. Daca n-o vezi nu-i spune nimic.
Mama ta care te adora,
Antoaneta

P.S. Aveam de gand sa-ti pun si niste bani, dar deja am inchis plicul."

: :ras _ 3: : :ras _ 3: : :ras _ 3: : :ras _ 3: : :ras _ 3: : :ras _ 3:
Sus In jos
alba ca zapada
***ADMIN***
***ADMIN***
alba ca zapada

Mesaje : 4502
Data de inscriere : 03/12/2009

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptySam 27 Feb 2010 - 15:30

Barbatul: In sfarsit. Am asteptat asta atata timp.
Femeia: Vrei sa plec?
Barbatul: Ai inebunit? Nici sa nu te gindesti la asta.
Femeia: Ma iubesti?
Barbatul: Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: M-ai inselat vreodata?
Barbatul: Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: Ai inebunit?
Femeia: Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: Da!
Femeia: Iubitule!

si acum citeste de jos in sus

:Dn_01: :Dn_01: :Dn_01:
Sus In jos
uni
***MODERATOR***
***MODERATOR***
uni

Mesaje : 5826
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 52
Localizare : Buzau

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyLun 1 Mar 2010 - 11:32

:Dn_01: :Dn_01: :Dn_01:
Sus In jos
uni
***MODERATOR***
***MODERATOR***
uni

Mesaje : 5826
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 52
Localizare : Buzau

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyLun 1 Mar 2010 - 11:33

Nu va suparati, doamna Doctor, mi-e rusine sa spun dar sufar de PRIAPRISM, am erectie permanenta. Ce imi puteti da?
- Un moment va rog, dupa care disparu si reveni pentru cateva minute. M-am consultat cu cateva colege si va puteam oferi casa, masa si 1000$ pe luna... : :ras _ 3: : :ras _ 3: : :ras _ 3:
Sus In jos
connie
***VIP***
***VIP***
connie

Mesaje : 289
Data de inscriere : 31/01/2010

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyLun 1 Mar 2010 - 15:14

:fa_01: : show_ :
Sus In jos
uni
***MODERATOR***
***MODERATOR***
uni

Mesaje : 5826
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 52
Localizare : Buzau

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMar 2 Mar 2010 - 12:58

Vine o doamna la ginecolog, se aseaza pe scaunul acela, isi desface picioarele si le pune pe stativul ala.
Doctorul se uita la ea si-i spune:
-Mai sus...
Doamna ridica picioarele mai sus
Doctorul iarasi:
-Mai sus...
D-na ridica inca mai sus picioarele.
Doctorul:
-Mai sus e ginecologia, aici e stomotologia! : show_ : : show_ :
Sus In jos
osicean
***VIP***
***VIP***
osicean

Mesaje : 4601
Data de inscriere : 29/12/2009

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMar 2 Mar 2010 - 15:11

uni a scris:
Vine o doamna la ginecolog, se aseaza pe scaunul acela, isi desface picioarele si le pune pe stativul ala.
Doctorul se uita la ea si-i spune:
-Mai sus...
Doamna ridica picioarele mai sus
Doctorul iarasi:
-Mai sus...
D-na ridica inca mai sus picioarele.
Doctorul:
-Mai sus e ginecologia, aici e stomotologia! : show_ : : show_ :





:Dn_01:
Sus In jos
valentin969
***ADMIN***
***ADMIN***
valentin969

Mesaje : 12186
Data de inscriere : 07/11/2009
Localizare : de acolo...

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMar 2 Mar 2010 - 15:18

uni a scris:
Vine o doamna la ginecolog, se aseaza pe scaunul acela, isi desface picioarele si le pune pe stativul ala.
Doctorul se uita la ea si-i spune:
-Mai sus...
Doamna ridica picioarele mai sus
Doctorul iarasi:
-Mai sus...
D-na ridica inca mai sus picioarele.
Doctorul:
-Mai sus e ginecologia, aici e stomotologia! : show_ : : show_ :

:Dn_01: :Dn_01: :Dn_01: :Dn_01: :Dn_01: :Dn_01: :Dn_01: :Dn_01: :Bls_01: :Fli_01: :Fli_01: :Fli_01: :Fli_01:
Sus In jos
https://spiruharet-cv.forumgratuit.ro
ValMar
***MODERATOR***
***MODERATOR***
ValMar

Mesaje : 1960
Data de inscriere : 07/02/2010

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMar 2 Mar 2010 - 18:00

Congresul Mondial al Femeilor.

In seara fiecarei zile se organizeaza o licitatie de vinuri.
In prima seara, francezul:
- Doamnelor si domnisoarelor!
Va prezint faimosul vin Chateau Latour!
Din soi nobil, crescut pe dealurile Pauillac-ului, strugurii culesi bob cu bob.

Doamnelor, daca il bea barbatul, garantat ii creste cu 25%.
Nebunie generala, cumpara fetele cate 10-20 de sticle o data.

A doua seara, spaniolul:
-Doamnelor si domnisoarelor! Din vestitul soi Manto Negro, un vin de
colectie cum nu mai gasiti nicaieri in lume! Daca il bea barbatul,
garantat ii creste cu minim 50%.
Isterie generala, se vand cate 100 de sticle o data.

A treia seara, olteanul:
- Doamnelor, va prezint zaibarul pandurilor. Doamnelor, acest vin este o
adevarata nebunie! Crescut in spatele casei, boabele sunt zdrobite cu piciorul
de cei mai aprigi barbati din lume. Daca il bea barbatul i-o face ca pepenele!
Sala este pur si simplu innebunita!
Femeile cumpara cate 2-3 vagoane de zaibar fiecare.
O americanca, pragmatica de felul ei, intreaba:
- Domnu' oltean, ca pepenele de lunga sau de groasa?
- De dulce, doamna, de dulce..
Sus In jos
http://spiruharet-mv-forum.myfreeforum.ro/
GIGI
*** Top Poster ***
*** Top Poster ***
avatar

Mesaje : 8115
Data de inscriere : 05/12/2009

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMar 2 Mar 2010 - 18:27

:fa_01: Bancuri ,glume .... - Pagina 3 859641 : show_ : : show_ :
Sus In jos
valentin969
***ADMIN***
***ADMIN***
valentin969

Mesaje : 12186
Data de inscriere : 07/11/2009
Localizare : de acolo...

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMar 2 Mar 2010 - 19:07

:Dn_01: :Dn_01: :Dn_01: :Bav_01: :fa_01: : show_ : : show_ : : show_ : : show_ :
Sus In jos
https://spiruharet-cv.forumgratuit.ro
osicean
***VIP***
***VIP***
osicean

Mesaje : 4601
Data de inscriere : 29/12/2009

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMar 2 Mar 2010 - 22:55

"Doi nemţi discută într-un showroom: - Ce-i asta ... Dacia Duster? - Duster...da, se pare că e o maşină ... - Românească, nu? - Da ... cre' că e românească - Bună, nu? Gardă înaltă, cauciucuri groase … - Mda ... - Măăă, ce ţi-e şi cu românii ăştia … ar face orice numai să nu-şi repare drumurile…"
Sus In jos
ValMar
***MODERATOR***
***MODERATOR***
ValMar

Mesaje : 1960
Data de inscriere : 07/02/2010

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMier 3 Mar 2010 - 8:21

Bula, un baietel de 3 ani, in timp ce face baie, isi examineaza testiculele si intreaba:
- Mami, astia sunt creierii mei?
Mama ii raspunde:
- Nu inca, dragul meu!
________________________________
Sfarsit de semestru. Bula e gata sa ramana corigent la chimie...
Profesorul incearca sa scoata ceva de la el, da' asta era tufa de Venetia . Pana la urma profesorul, enervat si plictisit, ii zice:
- Te trec daca imi raspunzi la o intrebare simpla. Ce este clorura de sodiu?
- ...
Profesorul (enervat la culme):
- Ce pune ma, tac-tu, dimineata pe oua?
- Pudra de talc!

_____________________________
Toti soldatii primeau permisie numai Bula nu. Bula suparat catre comandant:
- Domnu’ comandant va rog sa-mi acordati si mie permisie.... comandantul:
- Bula vezi tu calul ala de acolo... daca il faci sa rada iti dau 2 saptamani permisie.
Bula merge la cal si ii spune ceva la ureche si calul incepe si rade. Comandantul mirat ii spune:
- Bula daca faci calul sa si planga ai o luna permisie.
Bula merge iar la cal si calul plange.
Comandantul si mai mirat ii spune:
- Bula daca imi spui cum ai facut 2 luni ai permisie.
Bula: -Pai prima data cand ati spus sa-l fac sa rada i-am spus ca am scula mai mare ca a lui, iar a doua oara cand ati spus sa-l fac sa planga i-am aratat-o.....
________________________________
Bula sta pe peron sa plece la armata.. Cu el, mama-sa si gagica-sa. Ambele vor o poza de la el. Din pacate Bula are numai o poza la el, poza care a facut-o in acea vara la nudisti. O rupe in doua: partea de sus o da prietenei si partea de jos mamei sale stiind ca asta e cam mioapa si nu o sa-si dea seama.
Ma-sa se uita un timp la poza si zice:
- Da, da exact ca tac-su! Nebarbierit! - iar cravata ii sta stramb...
_______________________________
La post suna telefonul. Bula raspunde.
O voce aspra:
- Ce masini aveti acolo?
- Acuma numai Jeepul in care de obicei generalul isi plimba curul obez...
- Stii cu cine vorbesti?
- Nu!
- Aici e generalul si jeepul ala de care vorbesti e jeepul meu. Diseara iesi la raport!
- Dar dv. stiti cu cine vorbiti?
- Nu.
- Atunci dispari gras imputit!...
________________________________
Mamaaa, tata m-a batut de doua ori azi. Nu stiu ce a avut cu mine!
- Pai, cum s-a intamplat, Bulisor?
- Prima oara m-a batut cand i-am aratat carnetul de note si a doua oara cand i-am spus ca e a lui de cand era elev.
________________________________
La scoala:
- Copii, sa presupunem ca as baga mana in buzunarul unui om si i-as lua banii. Ce ar insemna ca sunt?
- Bula: Ministru de finante...
________________________________
-Eu copiez,tu copiezi,el copiaza. Ce timp este Bulisor?
-Timpul tezelor domnu` profesor!
________________________________
Bula se duce acasa si ii zice mamei lui:
- Mama, azi la scoala un baiat a cazut intr-o balta si toti au ras de el inafara de mine!
- Bine, Bula, bravo! Dar cine era baiatul ala?
- Eu!
________________________________
Bula si taica-sau:
- Ce mai e nou pe la scoala, fiule?
- Nimic! Mi-au prelungit contractul pentru clasa aV-a!
Sus In jos
http://spiruharet-mv-forum.myfreeforum.ro/
uni
***MODERATOR***
***MODERATOR***
uni

Mesaje : 5826
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 52
Localizare : Buzau

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyJoi 4 Mar 2010 - 11:48

Un fiu isi intreaba tatal:
- De ce sunt trei prezervative in cutia asta?
- Ei, fiul tatei... astea sunt pentru burlaci: unul vineri, unul sambata si unul duminica!

- Dar in cutiile astea de ce sunt cate sase?
- Ei, astea sunt pentru studenti: doua vineri, doua sambata si doua duminica!

- Dar aici de ce sunt douasprezece?
- Astea sunt pentru oameni casatoriti, ca mine: unul in Ianuarie, unul in Februarie...
Sus In jos
uni
***MODERATOR***
***MODERATOR***
uni

Mesaje : 5826
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 52
Localizare : Buzau

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyVin 5 Mar 2010 - 9:07

Omul din Neanderthal o intreaba pe femeia lui:
- Te culci cu mine?
- Nu!
- De ce?
- Nu am chef!
Ia omul parul si ii da una zdravana peste cap.
- Acuma te culci cu mine?
- Nu!
- De ce nu!?!
- Ma doare capul.
: ras_ : : ras_ :
Sus In jos
uni
***MODERATOR***
***MODERATOR***
uni

Mesaje : 5826
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 52
Localizare : Buzau

Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar 2010 - 17:50

Noaptea, inainte de examen, in apartamentul profesorului suna telefonul pe la ora 3.
Cu o voce iritata acesta raspunde:
-Da!
-Dormi?
-Bineinteles ca dorm!
-...si noi invatam tutzi gura ma-tii !...
Sus In jos
Continut sponsorizat




Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri ,glume ....   Bancuri ,glume .... - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 

Bancuri ,glume ....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Universitatii Spiru Haret :: CAFENEA ....SI VOIE BUNA!!!-